Обладнання космічних місій, дані з яких доступні в Центрі

INTEGRAL (INTErnational Gamma-Ray Astrophysics Laboratory)

Реєструє випромінювання в діапазоні від 15 кеВ до 10 МеВ. На борту містить такі прилади: спектрометр SPI, камера IBIS, що працює на принципі кодуючої маски, рентгенівський монітор JEM-X, оптичний монітор OMC. На супутнику ІНТЕГРАЛ проводяться спостереження активних ядер галактик, компактних об'єктів і антиречовини в центрі нашої Галактики тощо.

XMM-Newton

Реєструє випромінювання в діапазоні 0.2–15 кеВ. На борту містить такі прилади: дві метал-оксид силіконові камери MOS для побудови зображень, PN камеру, спектрометр RGS для побудови спектрів в діапазоні до двох кеВ і оптичний монітор.

Chandra

На борту розташовано спектрометри ACIS (Advanced CCD Imaging Spectromrter), HETGS (High Energy Transmission Grating Spectrometer), LETGS (Low Energy Transmission Grating Spectrometer) та камера високої роздільної здатності HRC (High Resolution Camera). Прилади реєструють випромінювання в діапазоні 0.1 – 10 кеВ.

Fermi Gamma-ray Space Telescope (FGST)

Реєструє випромінювання в діапазоні 8 кеВ – 100 МеВ. На борту встановлено прилад для моніторингу гамма сплесків GBM (Gamma-ray Burst Monitor) та для реєстрації окремих гамма-променів LAT (Large Area Telescope). Телескоп призначений для спостереження астрофізичних об’єктів, таких як активні ядра галактик, пульсари та можливі прояви темної матерії.

Обладнання наземної СТА-обсерваторії

Обсерваторія CTA (Cherenkov Telescope Array) знаходиться на стадії побудови., і призначена для дослідження гамма-випромінювання в діапазоні 10 ГеВ – 100 ТеВ. Чутливість CTA в даному діапазоні енергій буде на порядок вищою ніж у нині працюючих обсерваторіях (таких як MAGIC, H.E.S.S. та VERITAS). Масив телескопів буде складатися з двох частин у північній та південній півкулях. Основними напрямками досліджень CTA будуть космічні промені, темна матерія та чорні діри. Україна є повноправним членом консорціуму CTA.